Новини

ФК Русе спечели титлата на града по футзал

В категория Футзал

Отборът на ФК Русе е новия-стар шампион на Русе по футзал. Възпитаниците на старши треньора Калоян Георгиев завършиха наравно 4:4 срещу основния си конкурент ФК Бъзън и кръг преди края са недостижими на върха в класирането, тъй като и при загуба в последната си среща ще имат предимство в преките сблъсъци с бъзънци.

Дербито на първенството предложи на публиката много обрати и качествен футзал. ФК Русе бяха лишени от услугите на 4-5 от основните си играчи, но техните заместници се представиха на ниво и оправдаха доверието на наставника си. Лидерите започнаха по-активно срещата и поведоха с попадение на Алекс Ангелов. Играчите на Бъзън отвърнаха на удара и заиграха много силно, което даде резултат и в цифрово изражение. С хеттрик на Иво Димов те направиха пълен обрат в резултата и поведоха с 3:1. Ивайло Иванов – Точката върна едно попадение в края на първата част и остави развръзката за вторите двадесет минути.

По подобие на първото полувреме, ФК Русе стартира втората част по-уверено и не само изравни, а отново и поведе в резултата, след две попадения на Светослав Гънев. До края на срещата Бъзън се опита да остане в борбата за титлата, но силите им стигнаха само до изравняване. Две минути преди края Айлин Кудрат оформи крайното 4:4 с красиво попадение.

Това е трета титла поред за ФК Русе и Калоян Георгиев с което тимът оформи пълното си господство на местна почва. ФК Бъзън пък за втора година остава в подножието на върха, заслужавайки само адмирации за показаната игра и представянето си. На трето място ще завърши тимът на Дунав Завинаги, който спечели битката за бронза със Сила.