Новини

Спартак с първа загуба в първенството

В категория Клубни

Отборът на МФК Спартак (Варна) загуби от Черно Море Мания с 4:7 в среща от 5-тия кръг на градския шампионат по футзал на Варна. Това е първо поражение за тима в първенството, след като в предишния си двубой, Спартак успя да победи Близоо със 7:5.

Срещата започна по най-лошия начин за Спартак и още в десетата секунда Мартин Великов си отбеляза автогол, а след само три минути игра Николай Ненков порази вратата на Добромир Господинов за втори път. Точно в средата на първата част, хубава атака на Спартак завърши с подаване на Мартин Великов към Калоян Цветков, който бе точен за 1:2. До края на полувремето и двата отбора пропуснаха по няколко удобни ситуации за гол, но до нови попадения не се стигна.

Вторите двадесет минути започнаха с изравнителен гол за Спартак, автор на който стана Иво Мирчев, след хубав самостоятелен рейд. Отборът на Мания отново излезе напред в резултата в 27-ата минута, след точен удар на Димитър Цветанов, а само минута по-късно Димитър Петев вкара за 2:4. В тридесетата минута Иво Мирчев намали на 3:4, след перфектно подаване на Генади Атанасов, но само две минути след попадението, Димитър Цветанов отново направи аванса на Черно Море Мания два гола. Симеон Христов, Калоян Цветков и Добромир Господинов пропуснаха дълги дузпи, като и трите случая вратаря на „маняците“ Пенко Димов отразяваше техните удари. До края на мача Димитър Петев вкара два гола за Мания, а Цветомир Ботушаров бе точен за Спартак с което бе оформен крайния резултат.

В другите две срещи от кръга Гранд Про победи Близо със 6:3, а Планекс се наложи с 5:4 над МФК МАГ. По два гола за успеха на Гранд Про реализираха Даниел Димов и Йован Станкович, а по един добавиха Стойчо Попчев и Славен Новoселац. Попаденията за Близо реализираха Николай Друмев, Васил Петров и Добрин Йорданов. Хеттрик на Деним Шамонин  и точни удари на Цветомир Димитров и Николай Генчев донесоха трите точки на Планекс. За „маговете“ два гола реализира ветерана Тихомир Иванов, а по един Атанас Радев и Денислав Рофетов.

В сряда (19 ноември), Спартак и МФК МАГ ще изиграят отложената си среща от първия кръг на първенството. Двубоя започва в 20:00 часа и ще се играе отново в зала Конгресна на Двореца на културата и спорта в морската столица.