Новини

Спартак отпадна от плейофите, остана трети в групата си

В категория Клубни

Отборът на Спартак Варна приключи участието си в Държавния шампионат по футзал, след като остана трети в плейофната си група, която се игра през уикенда в София. Тимът от морската столица загуби от УНСС – Easy Credit и Левски София Запад и получи служебна победа срещу Академик (Благоевград).

В първия двубой Спартак отстъпи на шампиона в софийския шампионат УНСС – Easy Credit с 1:5, след слаба и безидейна игра. Още от самото начало студентите започнаха по добре и решиха двубоя с четири попадения до почивката. През вторите двадесет минути Спартак опита да се върне в срещата, но отново не показа нужното ниво и логично загуби двубоя.

Коренно различно лице показаха играчите на Спартак във втория си мач от турнира срещу силния отбор на Левски София Запад. Въпреки поражението с 1:4, Спартак изнесе не лош мач, в който започна далеч по-концентрирано от предния ден и поведе в резултата, като пропусна още няколко много изгодни положения за гол. Едва в края на полувремето, колективна грешка в защитата на отбора, позволи на съперника да изравни. Играчите на националния селекционер Иво Николов решиха всичко в своя полза в средата на втората част, когато реализираха два бързи гола.

По програма Спартак трябваше да завърши турнира с мач срещу Академик (Благоевград), но той не се състоя, тъй като съперникът не се яви за срещата.

Така Спартак приключи участието си в шампионата на България по футзал, изпращайки още една добра и успешна за отбора година. Отборът остана трети в своята плейофна група и напуска първенството, като по-рано през сезона, завърши на трето място в градския шампионат на Варна и остана втори за купата на морската столица.

Ръководството на клуба изказва своята искрена благодарност на всички играчи, които взеха участие в срещите на отбора през годината, за показаното старание, постигнатите успехи и желание да играят футзал.