Новини

Спартак отпадна от купата с две поражения. Отложиха финала заради наводнена зала.

В категория Клубни, Футзал

Изиграха се срещите от груповата фаза на турнира за Купа Варна 2015 по футзал. МФК Спартак записа две последователни загуби от Черно Море Мания с 1:7 и МФК МАГ с 3:6 и напусна надпреварата.

В първия си двубой, Спартак започна добре срещу градския първенец и на няколко пъти пропусна да поведе в резултата. Най-близко до попадение беше Мартин Великов, който не се възползва от хубав пас на Иван Мартинов. По-опитния тим на „маняците“ поведе в края на полувремето, а в заключителните минути вкара и второ попадение. В края на частта Спартак получи право на дълга дузпа, но ударът на Станислав Николов мина на сантиметри над напречната греда.
Вторите двадесет минути Мания доминира тотално на терена и стигна до нови пет гола. Почетното попадение за Спартак в края на срещата реализира Радослав Трончев, който отбеляза хубав гол с топовен шут с десния крак.

Втората среща турнира срещу МФК МАГ, Спартак също започна добре и стигна до две греди и няколко удобни ситуации за попадение. „Маговете“ поведоха, след хубава контра, а резултата остана не променен до почивката. Заради спречкване в края на полувремето, рефера на двубоя Калоян Кирилов изгони Георги Русков от Спартак и Тодор Апостолов от МАГ.
Вторите двадесет минути започнаха с попадение на Радослав Трончев, а буквално в следващата атака Спартак поведе след завършващ удар на Иван Мартинов, дошъл след хубав пас на Генади Атанасов. С два гола в рамките на три минути „маговете“ отново излязоха напред в резултата, а Спартак изравни, след самостоятелен рейд на Генади Атанасов. В заключителните минути МАГ показаха по-съсредоточена игра и с три попадения стигнаха до успеха в срещата.

Очаквано до финалния сблъсък в турнира стигнаха двата най-добри отбора в морската столица Гранд Про и Черно Море Мания, които спечелиха убедително и двата си двубоя. Финалният сблъсък за титлата, който трябваше да се играе днес от 10:00 часа, бе отложен, тъй като зала „Владислав“ отново се наводни, след силния дъжд, който се изля над Варна. Битката за Купа Варна ще се играе на 11 февруари (сряда) от 20:00 часа.