Новини

Спартак започна с победа

В категория Клубни, Футзал

Отборът на МФК Спартак Варна започна с успех участието си в новия шампионат на Варна по футзал. След като по различни причини срещите от първите два кръга на тима бяха отложени, Спартак стартира с победа срещу отбора на Близоо-Бултрас със 7:5.

Двубоят започна добре за Спартак и тимът поведе в началните минути на срещата с попадение на Симеон Христов. С два гола на Стоил Георгиев и Добрин Йорданов, Бултрас направи обрат в средата на полувремето. Точни удари на Иво Мирчев, Станислав Николов, Симеон Христов и Генади Атанасов, дадоха аванс от три гола на Спартак преди почивката. През втората част двата отбора си размениха по още две попадения. За Бултрас се разписа Добрин Йорданов, а Симеон Христов си отбеляза ефектен автогол. За Спартак головете реализираха Калоян Димитров – Шукера и Симеон Христов.

Играчите на Спартак посветиха успеха на бившите си съотборници Светослав Мандиков и Стоян Филев, които от известно време живеят в чужбина и за да не бъдат забравени често изпращат средства за скромни почерпки на тима.

Шампионът на България Гранд Про записа втора победа в шампионата, след като разгроми Планекс с 12:2. Първото полувреме падна само едно попадение, но след почивката Гранд Про не остави съмнение в превъзходството си и стигна до убедителната победа. Четирима играчи от тима на победителите се отличиха с хеттрик – Христо Димитров, Димитър Пантев, Йован Станкович и Георги Карагеоргиев. Попаденията за Планекс бяха дело на играещия президент Венцислав Златев и Иван Йорданов.

Черно море Мания стигна до победа срещу МФК МАГ с 5:2, след като „маговете“ водеха с 0:2 до средата на втората част. Бургаското попълнение в редиците на МАГ – Атанас Радев, даде аванс от два гола на тима си, но в заключителните минути шампионите на Варна направиха пълен обрат и взеха трите точки. Димитър Петев, Никола Василев и играещия треньор Благовест Марев отбелязаха по едно попадение, а Димитър Цветанов бе точен на два пъти.

Този вторник (4 ноември) от 19:00 часа, по предварителна договорка между отборите, ще се изиграе срещата от отложения втори кръг между МФК МАГ и Гранд Про.