Новини

Спартак завърши без успех Шампионската лига

В категория Клубни

Отборът на МФК Спартак (Варна) приключи участието си в Шампионската лига по плажен футбол, която се провежда в Катания, Италия. Шампионът на България отстъпи с 5:9 от първенеца на Франция – Марсилия и завърши дебютното участие на български тим в най-престижния клубен турнир без спечелена среща.

Двубоя срещу французите започна кошмарно за Спартак и още в 3-ата минута Бру откри след точно изпълнена дузпа. С попадения на Марке и две на Бру, Марсилия дръпна с четири гола до края на първата част. В началото на вторите дванадесет минути, Калоян Цветков и Симеон Христов върнаха два гола, но отново бразилеца Бру реализира за 2:5. Силната игра на българския тим през тази част се увенча с нови две попадения на Калоян Цветков с което резултата стана 4:5, а в края на третината Калоян Димитров – Шукера, пропусна да изравни от дузпа, след като удара му срещна десния страничен стълб на вратата на марсилци.

Третата част започна с поредния гол на Бру, но само минута по-късно Симеон Христов реализира за Спартак и отново намали разликата на само един гол пасив. В заключителните минути Марсилия показа по-здрави нерви и с нови три гола стигна до победата. Първо се разписа мароканския капитан на французите Махраоу, който реализира със задна ножица, а последните два гола бяха дело на Марке и Бру.

Така МФК Спартак приключи участието си в Шампионската лига по плажен футбол, след три поражения в срещите си. Играчите на тима обаче заслужават само похвали за представянето си в Катания. Всички в отбора се постараха максимално и въпреки, че отстъпиха и в трите си мача, играха повече от достойно срещу далеч по-класните си противници.