Новини

Спартак е вицешампион на България

В категория Клубни

Отборът на МФК Спартак Варна завоюва сребърните медали на страната на завършилото Държавно първенство по плажен футбол. На Суперфинала за титлата, който се проведе в Бургас, Спартак постигна три победи в групата си, след което отстъпи в спора за златото на съгражданите си от ФК Одесос.

Играчите на Спартак започнаха с успех срещу Тича (Д.Чифлик) с 11:2, след което победиха изключително трудно коравия тим на домакините от Свети Никола с 8:7. Двубоя премина през куп обрати и интересни моменти, но в края Спартак успя да изтръгне успеха. В последната среща от потока си, Спартак сломи миналогодишния финалист Вяра, Надежда и Любов с 9:4, като любопитното бе, че по-голямата част от срещата се игра на осветление.

В спора за първото място и титлата на страната, Спартак отстъпи на Одесос с 2:3. След нулева първа третина, Галин Милков изведе Одесос напред в резултата. Автогол на Георги Костадинов възстанови равенството, а Иляз Иляз отново даде аванс на Одесос. С попадение на Калоян Цветков, Спартак отново изравни, но минута и половина преди края на срещата Иляз Иляз донесе успеха на своя тим, а с това и златните медали.

На трето място се нареди отборът на ФК Русе, който спечели малкия финал срещу Вяра, Надежда и Любов. За най-добър вратар на първенството бе определен Костадин Иванов от Одесос, а приза за голмайстор грабна Филип Филипов от тима на Вяра, Надежда и Любов.