Новини

Русия с първи трофей за сезона

В категория Плажен футбол

Двукратният световен шампион Русия спечели турнира „Интер Къп“, който се проведе в закрития комплекс за плажни спортове в Санкт Петербург. Възпитаниците на Михаил Лихачов триумфираха в надпреварата, след успех в изключителен финален сблъсък с шампиона на Европа Кристал. В турнира, който бе част от предсезонната подготовка на отборите за активния летен сезон, взеха участие шест клубни и два национални отбора.

Участниците бяха разпределени в две предварителни групи от по четири тима. В група „А“ шампиона на Русия Локомотив (Москва) завърши без поражение, а Делта (Саратов) намери място на полуфиналите като втори в групата. Изненадата бе третата позиция на Беларус, в чиято селекция се видя сериозно подмладяване. Логично ЛЕКС не успяха да спечелят нито една среща и завършиха последни. В другия поток Кристал (Снакт Петербург) и Русия спечелиха първите си два двубоя и в оспорван двубой, който завърши с победа на Кристал, след изпълнение на дузпи, само разпределиха позициите преди полуфиналите. Криля Советов и ЦСКА (Москва) останаха трети и четвърти.

Полуфиналните срещи предложиха много емоции и класен плажен футбол. „Сборная“ положи максимални усилия за да спечели с 5:3 срещу действащия първенец на страната Локомотив, след като изоставаше с 0:2, след първата третина на срещата. Кристал и Делта сътвориха типичното за плажния футбол голово шоу, в което до успеха със 6:4 стигнаха домакините на турнира.

Финалната среща се превърна и в украшението на турнира. Русия поведе след една третина игра, но през вторите дванадесет минути Кристал стигна до изравняване. Последната част премина крайно драматично. Първо Кристал направи пълен обрат и с попадение на една от звездите си Дмитрий Шишин поведе с 2:1. Четири минути преди края Русия остана с човек по малко на пясъка, като веднага след изтичане на наказанието стигна до изравнителен гол. Буквално с изпълнението на удара от центъра, играч на Кристал отбеляза изключително попадение, което върна преднината на тима му. Две минути преди края Алексей Макаров остави Русия за втори път с човек по-малко в срещата, получавайки червен картон. Въпреки, че бяха с трима полеви състезатели, играчите на „сборная“ първо стигнаха до изравняване, като автор на попадението бе техния вратар Максим Чужков, а секунди преди сирената и сътвориха пълния обрат с гол от дузпа на Борис Никоноров.

В крайното класиране, след Русия и Кристал се наредиха Локомотив (Москва), който взе мача за бронза с 3:1 срещу Делта (Саратов). Петото място завоюва Беларус. Възпитаниците на испанския специалист Нико победиха ЛЕКС. Криля Советов завърши седми, а за ЦСКА (Москва) остана осмата позиция.

Сезонът в плажния футбол в Европа започва през следващия месец. Руската супер лига стартира в средата на май, а домакин на първия етап ще е Саратов.