Новини

Португалия спечели ЕВРО лигата. България се отказа от участие на финалите.

В категория Плажен футбол

Отборът на Португалия е новият Европейски шампион по плажен футбол. Играчите на старши треньора Марио Наркозо се наложиха във финала над Русия с 4:2 и за шести път в двадесет и две годишната история на турнира вдигнаха трофея над главите си.

Осем отбора в елита спориха за титлата на Стария континент. В първа група Русия започна със загуба, след изпълнение на дузпи от Беларус, но с две победи срещу Испания и Швейцария си осигури място на финала. За това помогна и тимът на Испания, който победи Беларус и класира „сборная“ за мача за златните медали. В другия поток домакините от Португалия спечелиха и трите си двубоя срещу Турция, Украйна и Италия и с пълен актив от точки стигнаха до мача за първото място.

Финалният сблъсък предложи на препълнените трибуни във Фигуера да Фоз изключителен плажен футбол. Русия поведе през първата третина с два гола и изглеждаше, че „сборная“ ще спечели срещата. Домакините, подкрепяни от своите фенове върнаха едно попадение през вторите дванадесет минути, за да се стигне до пълния обрат в заключителната трета част на двубоя.

На трето място се нареди отбора на Испания, който в спор за бронзовите медали победи миналогодишния шампион Италия с 4:1.

Азербайджан се върна в елита, след като спечели титлата в Дивизия Б на турнира. В спора за място сред най-добрите догодина, азерите победиха Казахстан с 2:1.

България също трябваше да участва на финалите в Дивизия Б на ЕВРО лигата, след като спечели право в квалификациите на надпреварата, но се отказа от това няколко дни преди финалния турнир в Португалия.