Новини

МФК Спартак започна със загуба в Шампионската лига

В категория Клубни, Плажен футбол

Първенецът на страната по плажен футбол загуби първия си мач от тазгодишното издание на Шампионската лига по плажен футбол в португалския град Назаре. Възпитаниците на Симеон Христов отстъпиха с 3:8 срещу Делта (Саратов), който е вицепървенец в най-силното европейско клубно първенство – руското.

МФК Спартак поведе в началото на първата третина с 2:0. Делта обаче успя да стигне до пълен обрат още до края на първите 12 минути. В средата на втората част двата отбора си размениха по един гол и резултата стана 3:4. В рамките на първите 3-4 минути на заключителната третина вицешампионите на Русия вкараха нови два гола, а Мачи получи червен картон. Последва ново попадение във вратата на варненци, след което червен картон бе показан и на Павел Адамов от състава на българския тим. Минута преди края бе оформен крайния резултат – 3:8. Поради здравословни проблеми днес участие не взе Иван Мартинов.

Така в утрешния мач срещу португалския гранд Спортинг (Лисабон), който е от 17,30 ч. българско време, МФК Спартак ще бъде без Павел Адамов и Мачи, който няма да играе и срещу естонския първенец. В другия мач от групата, игран днес, Спортинг би шампиона на Естония Аугур Енемант също с 8:3.