Новини

Иран е новият стар шампион в турнира за Междуконтиненталната купа

В категория Uncategorized

Отборът на Иран повтори успеха си от преди година в турнира за Междуконтиненталната купа по плажен футбол, след като спечели надпреварата в Дубай. Това е общо трета титла за иранците в турнира, с което тимът изравни по успехи колосите Бразилия и Русия.

Във финалният сблъсък Иран победи Испания с 6:3. През първата част иранците поведоха с два гола, но преди почивката звездите на „ла фурия“ Илоренц Гомес и Еду Суарес изравниха резултата. През вторите дванадесет минути Фрутос направи пълен обрат, но от тук до края на срещата попадения отбелязваха само възпитаниците на Абас Хашемпур и Иран заслужено защити титлата си в турнира. За Испания остана разочарованието от поредния загубен голям финал, което се прибавя към не участието на тима на световните финали, които започват след две седмици в Парагвай.

На трето място за огромна изненада на всички се нареди тимът на домакините от ОАЕ, който в малкия финал се наложи, след продължения над Русия. Япония победи Египет в спора за петото място, а Италия се „утеши“ със седмото място в турнира, след успех в края срещу Мексико.