Новини

Ел Посо с грешна стъпка. Барса и Интер с очаквани победи

В категория Футзал

Осмият кръг в испанската Примера предложи поредната порция класен футзал и една голяма изненада. Един от фаворитите за челото Ел Посо Мурсия, допусна поражение при визитата си на не толкова класния тим на Бурела, от което се възползваха главните конкуренти Барселона и Интер Мовистар, които спечелиха очаквани победи и дръпнаха напред в класирането.

Ел Посо започна по най-добри начин и капитана на европейския шампион Италия – Габриел Лима, изведе гостите напред в резултата. С две попадения на Лаго Мигуес и Хорхе Белвелд, домакините взеха аванс преди почивката. Втората част започна с второ изравняване, след като Алекс бе точен за Ел Посо. Още в ответната атака Хорхе Белвелд отново даде аванс на Бурела, а само в рамките на две минути, домакините вече водеха с два гола, след попадение на Чано. Въпреки, че играчите на Мурсия веднага реагираха и Ека намали пасива им само на един гол, всички опити на тима да избегне поражението до края се оказаха безуспешни и Бурела спечели с 4:3.

Барселона не срещна никакви проблеми в домакинството си срещу Марфил и стигна до трите точки след успех със 6:2. Каталунците вкараха три гола чрез Диего, Айкардо и Рафа Усин между 5-ата и 8-ата минута, а в самия край на първата част Серхио Лозано направи 4:0. Отново той и Диего решиха всичко в рамките на първите две минути в началото на второто полувреме, а силите на Марфил стигнаха до две попадения в края на срещата.

Шампионът на страната Интер Мовистар също взе очаквана победа, въпреки, че потрепери в заключителните минути срещу тима на Проне Луго. Без контузения си лидер Рикардиньо, Интер губеше след двадесет минути игра с 1:2. След почивката шампионите взеха нещата в свои ръце и стигнаха до победата с 6:4.

Изненадата в първенството Хаен Парасо Интериор стигна само до равенство при гостуването на Аспил и сдаде водачеството в класирането.

Лидер след този кръг е отбора на Интер Мовистар, който има актив от 20 точки. На точка след шампионите е Барселона, а Хаен Парасо Интериор е с 18 на третата позиция. Ел Посо Мурсия е четвърти на цели 5 точки след лидера, което е сериозно изоставане за толкова ранен етап от редовния сезон.