Новини

Добър мач и загуба

В категория Клубни

С поражение 3:4 от Черно Море Мания, завърши втората среща от турнира за купата на морската столица по футзал за отбора на Спартак.

В началото на двубоя Бойчо Марев и Иво Богданов нацелиха гредите на противниковата врата, а контра на маниаците завърши с попадение. Играчите на Спартак бързо върнаха попадението, след като Златин Жеков намери непокрития Боги Марев, който не сбърка. До края на полувремето двата отбора имаха по няколко изгодни положения за гол, но съперника бе по-концентриран и реализира едно от тях, с което се оттегли и с гол аванс на почивката.

През втората част Спартак се опита да повтори обрата от предишния ден и бе на крачка от това. Мартин Великов пропиля чисто положение, а гредата за трети път бе последна преграда за попадение, след шут на Валентин Колев. Опитния отбор на Мания стигна до трети гол, което не пречупи устрема на Спартак и четири минути преди края, Боги Марев направи 2:3, след страхотна асистенция на Валентин Колев. Противника бързо вкара за 2:4, а минута и половина преди сирената Станислав Николов направи 3:4 от пряк свободен удар и въпреки, че до края опита да стигне поне до равенство, отборът на Спартак допусна поражение.

Последния двубой от надпреварата Спартак излиза срещу тима на МФК Тича, който загуби и втория си мач, този път от Гранд Про с 4:7. Срещата е в събота, 1 декември от 11:00ч. в зала Владислав.