Новини

Второ поражение за Спартак в шампионата

В категория Клубни, Футзал

В отложена среща от първия кръг на градското първенство по футзал на Варна отборът на Спартак (Варна) бе надигран със 4:6 от МФК МАГ. Срещата премина през няколко обрата, но в крайна сметка отборът, който повече заслужаваше победата заслужи успеха.

Отборът на МФК МАГ започна по-организирано и поведе в резултата в 3-ата минута с попадение на Милен Маринов. Спартак стигна до изравняване, след точен удар на Калоян Цветков, който получи хубав пас от Георги Филипов. Пет минути преди края на първата част, Тодор Апостолов отново изведе „маговете“ напред в резултата, след като порази вратата с далечен удар.

Вторите двадесет минути започнаха по идентичен начин с първите и отново Тодор Апостолов, след само три минути игра направи резултата 3:1 в полза на МАГ. В ответната атака Иво Богданов с премерен удар намали на 2:3, а с попадения на Георги Филипов в 26-ата, който реализира след самостоятелен рейд и Станислав Николов 27-ата минута, който се възползва от перфектно подаване на Мартин Великов, Спартак направи пълен обрат до 4:3. Три минути преди края Деян Атанасов вкара за 4:4, а минута по-късно Денислав Рoфетов отново даде аванс на МФК МАГ. Крайния резултат в срещата оформи Тихомир Иванов, който реализира в заключителните секунди шестия гол във вратата на Спартак

Поражението е второ за сезона за Спартак и изпрати тима в дъното на таблицата с класирането. Следващия мач на отбора е на 22 ноември (събота) от 17:30 часа срещу състава на Планекс.